Savunma Sanayii

FEV Havacılık Teknolojileri; çalışmalarımız, öngörülerimiz ve deneyimlerimizle en etkin çözüm ortağınız!

FEV Havacılık Teknolojileri olarak savunma sanayiinde faaliyet gösteren firmalara stratejik danışmanlık, temsilcilik ve yerli üretim ve destek hizmetleri sunmaktayız. Her biri alanlarında uzman ve saygın isimlerden oluşan kadromuz ile geniş bir alana yayılmış proje portföyünü yönetmekte; ihtiyaca uygun, süratli, kesin, güvenilir ve maliyet etkin çözümler üretmekteyiz. Bu kapsamda sağladığımız hizmetler şu şekilde özetlenebilir:

  • Temsilcilik: Temsil edilen firmanın ürün ve hizmetlerinin satış ve pazarlanmasına yönelik her türlü faaliyet ve bunların koordinasyonu, ürün ve hizmet portföylerini ilgilendiren proje, ihale, faaliyet ve benzeri gelişmelerin takibi ve periyodik olarak raporlanması.
  • Stratejik Danışmanlık: Ürün ve çözüm sahası, sektör, ekonomik ve politik gelişmelerin takibi, raporlanması, öngörü ve analiz ile strateji belirlenmesi, başta yatırım olmak üzere karar süreçlerinde alternatif senaryo ve etki analizleri ile girdi sağlanması.
  • Pazar Analizi: Sektör, teknoloji sahası ve projelere yönelik olarak takip, tahmin ve analiz çalışmalarının yapılması, yatırım yapılacak saha, takip edilecek proje ve teknolojinin eğilimlerine dair öngörü ve değerlendirme raporlarının hazırlanması. Ortak girişim ve yatırım, yeni şirket kurulumu gibi konularda firma ve sektör analizlerinin hazırlanması.
  • Teknoloji Analizi: Firmaların mevcut kabiliyetlerinin incelenmesi ile yeni yatırım sahası ve ArGe proje tavsiyelerinin; ortak proje geliştirilmesi için firma iş birliği analizlerinin hazırlanması.
  • Sistem ve Platform Seviyesi Program Desteği: Devam eden projelere ilişkin teslimat, lojistik, yedek parça ve operasyon süreçlerine yönelik destek sağlanması, bunların koordinasyonu ve risk yönetimi.
  • Sözleşme ve Satış Sonrası Destek: Sözleşme görüşmeleri sürecinde ihtiyaç duyulan hususlarda destek sağlanması, ürün veya hizmet teslimatı sonrası süreçlerin takibi, lojistik destek.